Skip to content Skip to footer

​הסודות והטיפים לעיצוב עוגת החתונה המושלמת שלכם

מזל טוב!

החלטתם שזאת השנה שלכם ואתם עומדים להתחתן?

ההתרגשות בשיאה והמלאכה מרובה.

החלטתם על די ג’יי, גן אירועים, קייטרינג וצלם. המדידות של השמלה כבר החלו וההזמנות כבר בבית הדפוס. וממש עכשיו שוטטתם להנאתכם בפינטרסט ולפתע נתקלתם בעוגת חתונה מהממת. את בדיוק מתחילה לדמיין איך עוגה כזאת תראה, באיזה צבעים, כמה קומות, פרחים ואולי אפילו דמויות…אבל רגע אחד, מאיפה מתחילים?

אז בואו נדבר רגע על עוגות חתונה מעוצבות. מה חשוב בבחירת עוגת חתונה מעוצבת?

על מה לשים את הדגש כשבוחרים עיצוב לעוגת החתונה? אילו שאלות לשאול?

רגע לפני שאנחנו בוחרים את העיצוב המושלם רצוי שתשימו את הדגש על כמה נקודות חשובות:

יש מבחר עצום של עוגות מעוצבות ברשת האינטרנט אולם עוגות חתונה הן עוגות אחרות לגמרי ויש להתייחס אליהן בהתאם. ראשית, יש חשיבות גדולה מאוד ממי להזמין את העוגה. ברוב המקרים כאשר לא מדובר בחתונה ביתית בחצר של ההורים, תזדקקו למקום המתמחה בעוגות חתונה שיש לו תעודת כשרות. תעודת הכשרות חשובה כי היא מחוייבת על מנת שתוכלו להכניס את העוגה לאולם שבחרתם או לגן האירועים, שברוב המקרים אם לא בכולם, מקפידים מאוד על הכנסת אוכל למקום האירוע והצגת תעודת כשרות

שנית, עוגות חתונה מעוצבות, הן מורכבות יותר בהכנה שלהן. כאן תצטרכו למצוא משהו עם ניסיון רב בהעמדה של עוגות חתונה. עוגות חתונה הן לרוב עוגות גבוהות, מרובות קומות. הן עוגות יציבות שאמורות לעמוד לתצוגה ערב שלם. ולכן, מעצב/ת העוגות שלכם צריכים להיות בעלי ניסיון בבניית קונסטרוקציה מתאימה לעוגות חתונה. זאת על מנת למנוע מקרה מביש של קריסת העוגה במהלך האירוע.

מה חשוב יותר – הטם או המראה? אז יש יתרון גדול אם תסננו את החיפושים שלכם ותגדילו לעשות ולבחור מעצב עוגות שהוא גם קונדיטור במקצוע. אז תוכלו להיות סמוכים ובטוחים שהעוגה שלכם תהיה לא רק טעימה, אלא גם בנויה מהחומרים הנכונים שיהיו מספיק יציבים לגודל שתבחרו. תוכלו להתייעץ על טעמים. תוכלו להדגיש דברים שחשובים לכם בעוגה כמו רגישויות לחומרים ועוד.  

בנוסף, מעצב עוגות שהוא גם קונדיטור בעל ניסיון, יוכל להמליץ לכם איזה עוגה תתאים לאיזו עונה על פי החומרים שיש בשוק. האם העוגה תתאים לעמוד בחוץ כשהאירוע הוא בגן אירועים, או שהעוגה מתאימה לעמוד רק בתוך אולם עם מזגן בחודשי הקיץ החמים.

ברוב האולמות או גני האירועים, תתבקשו על ידי המשגיח לוודא כי מדובר בעוגה שהיא פרווה. ולא, לא רק בגלל שאתם שומרים כשרות או המשפחה, אלא בעיקר בגלל שהאולם ברוב המקרים יהיה כזה.

עוגות חתונה הן עוגות יקרות יותר מעוגות מעוצבות אחרות, הן עוגות מורכבות יותר ומצריכות תכנון ותיאום מראש. אל תשאירו אותן לרגע האחרון. חשוב לוודא זמינות של בעל המקצוע על מנת שתקבלו את התוצאה הטובה ביותר ללא לחץ מיותר. אם סגרתם כמה חודשים מראש את נושא העוגה, זה ישאיר לכם מספיק זמן להתלבט על העיצוב, להיפגש פנים אל פנים עם הקונדיטור שלכם ואפילו להגיע למפגש טעימות. סגירת עוגה מול בעל מקצוע, תבטיח לכם את הזמינות והפניות שלו כלפיכם ביום המיוחד.

רגע לפני שהחלטתם לתור אחר מעצב/ת עוגות שתגשימו לכם את החלום שלכם, שבו עם עצמכם ונסו לחשוב מהו התקציב שהייתם מוכנים להשקיע בעוגת חתונה מעוצבת. אין ספק שעוגת חתונה יכולה להפוך אירוע שלם לאירוע שכולו wow שישדרג לכם את הערב הקסום. עוגות חתונה יכולות להתחיל במאות שקלים, ועל כן הגדירו לעצמכם מה הייתם רוצים מבחינת העיצוב, כמה קומות, לכמה אורחים היא תחולק ועל מה הייתם מוכנים להתפשר ועל מה לא.

בחרו איש מקצוע שאתם מתחברים אליו. מתחברים לסגנון שלו, לקו העיצובי שלו. נעים לכם להתקשר אליו ולהתייעץ אתו. הוא פתוח לרעיונות חדשים. הוא זמין אליכם ופנוי להקשיב לכם. אם מצאתם את המעצב הזה דרככם תהיה קלה ונעימה וכך תקבלו חוויה מתוקה תרתי משמע בדרך להגשמת החלום המתוק.

אז מזל טוב! סיימתם עם בחירת הקונדיטור ומעצב העוגות שלכם.

איך עכשיו בוחרים עיצוב?

בטוחה אני שראיתם לא מעט תמונות של עוגות חתונה. יחד עם זאת חשוב שתהיה עוגת חתונה מעוצבת שמשקפת אתכם. שמדברת אליכם. עיצוב עוגה שגם אחרי האירוע כשתביטו בתמונות מהחתונה, יעלה בכם חיוך של זיכרון מתוק.

לעיתים העוגה היא חלק מקונפסט עיצובי שלם של החתונה, המתחיל מעיצוב ההזמנה וממשיך בעיצוב האולם, השמלה, המתנות לאורחים, הפרחים ואפילו המפות והמפיות בשולחן. הקדישו לכך מחשבה.

עיצוב העוגה יכול להיות כל נושא שתבחרו, אם זה מפל פרחים המתחיל בראש העוגה ומסתיים בקומה התחתונה, דמויות חתן כלה, זוג טבעות מפוסלות או אפילו התחביבים המשותפים שלכם. אין לכם רעיון? היעזרו במעצב העוגות שלכם ובקשו ממנו רעיונות שיכולים להתאים. כוונו אותו עם בחירת הצבעים, מספר הקומות וכו’.. אם יש לכם קונספט כללי ואהבתם את העיצובים של הקונדיטור ומעצב העוגות שלכם, תנו לו חופש עיצובי. סמכו עליו ותנו לו להפתיע אתכם. כך תגיעו לתוצאה הטובה ביותר ותקבלו עוגה יפה, מעוצבת שמדברת אליכם ועליכם. עוגה שתביא איתה התחלה מתוקה וחדשה, ותהפוך את האירוע שלכם לבלתי נשכח.

קטגוריות
נוספות

Translate »